Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Hétvégi apuka 30. – Code Cracker

És még egy (talán egy ideig az utolsó) nyolcéves kortól ajánlott játék - rögtön hozzá is teszem, hogy Yahtzee-típusú kockadobálósdiról van szó, amely semmivel nem nehezebb vagy bonyolultabb az összehasonlítási alapul szolgáló mókánál, amelyet egyébként gyártója 6 éves kortól javasol játszásra. (Érdekesség, hogy az animációs filmes témával, másik kiadó által gyártott változat, az Igor: The Monster Making Game dobozán már 7+ szerepel, az is valószínűleg a horrortéma miatt.) Szóval a Code Cracker valójában már 6 éves kortól ajánlható játék, de hogyan is játsszuk mindezt egy három és háromnegyed évessel?

0 Tovább

Hétvégi apuka 29. - Indigo

Éreztem én, hogy miután egy nyolcéves kortól ajánlott játékot kipróbáltunk, áttörve egy eddig általam fenntartott falat, nehezen fogunk visszatérni a kisebbeknek ajánlott játékok világába. Persze, azóta ezzel már kísérletezem, de ne haladjunk előre, maradjunk az időrendnél - íme, még egy 8+-os társasjáték, a Vegas után megint egy 2012-ben megjelent példány, és megint olyan, amelyről a Spiel des Jahres zsűrije említést tett, ha ezúttal "csak" ajánlás formájában is.

0 Tovább

Hétvégi apuka 28. - Városünnep és klasszikusok

Megint egy inkább képes, mint szöveges összefoglaló. A kispesti városünnepen egy alapítvány különféle óriás szabadtéri társasjátékokat kínált a gyerekeknek - természetesen nem modern játékok, hanem régi "klasszikusok" megaverzióit.

Ilyen volt többek között a Ki nevet a végén?,

0 Tovább

Hétvégi apuka 27. - Vegas

A következő nyolcéves kortól ajánlott játék, ami otthon előkerült, egyben az Év játéka (Spiel des Jahres) díj három jelöljtének egyike is. Kíváncsiságból vettem meg, még mielőtt jelölték volna, kedvelvén a kockajátékokat, az adott játéksorozatot (a Ravensburger kiadó gyakorlottabb játékosokat célzó Alea sorozata közepes dobozú játékainak 8-as számot viselő példányáról van szó) és a tervezőt, Rüdiger Dornt is, akinek ez az egyik legújabb játéka (februárban jelent meg Nürnbergben), míg a legutóbb ismertetett Space Walk az egyik legrégebbije (még a múlt évezredből).

Nem kis meglepetést okozott, hogy a Vegas gyakorlatilag a fent említett korai zsengénél is könnyedebb, egyszerűbb (sőt olyan egyszerű, hogy a gyakorlottabb játékosok egy része fitymálóan meg is jegyezte, hogy a közepes minőségű, fiókban heverő játékterveik is komolyabbak és jobbak ennél). Barátokkal, ismerősökkel való játék során persze kiderült, hogy amilyen rém egyszerű valóban a játék, annyira élvezetes, szórakoztató is; hogy miért, az rejtély, de valahogyan működik; csak Dorn tudhatja a titkot (más játékával is ért már el ilyen furcsa hatást).

0 Tovább

Hétvégi apuka 26. - Űrséta

A 8 éves kortól ajánlott Piranhas révén átléptünk a Rubiconon. Egész eddig kínosan ügyeltem rá, hogy nagyoknak való játékok szabályait ne ismertessem a három és fél éves gyerekkel, mert nem kis társasjátékos zsenit akarok nevelni, hanem csak kihasználni a játékok adta lehetőségeket a képességei fejlesztésére - továbbá persze megszerettetni vele a társasjátékok világát. Rakosgattuk apa játékainak lapkáit táblákra eddig is, de azért ezek szabályait még meg sem próbáltam ismertetni. Na, ezen a korszakon most túljutottunk: a fiam követeli, hogy az újabb és újabb játékaimnak már "az egész, rendes szabályát" mondjam el neki és úgy játsszunk. Én meg igyekezhetek kreatívan megoldani a játékok feltűnésmentes egyszerűsítését…

0 Tovább

játszma

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek